Senaste resultat

Copenhagen Invitational 2022 börjar
Slut
16/6
17/6
18/6
19/6

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
19060101 sön 19/06 11:00 sön 19/06 Farum Arena 1 U14M Playoff 1-4 Final Slovakia U14M 48 - 56 Gulbene U14M  
19060201 sön 19/06 11:00 sön 19/06 Søndersøhallen 1 U14M Playoff 5-8 Final MBCA Amstelveen U14M 35 - 43 Norway EB-85 U14M  
19060103 sön 19/06 15:00 sön 19/06 Farum Arena 1 U15M Playoff 1-4 Final Netherlands U15M 56 - 48 Topsportschool U15M  
19060602 sön 19/06 13:00 sön 19/06 Farum Arena 3 U15M Playoff 5-8 Final Denmark White U15M 60 - 72 Lithuanian ...tional U15M  
  * The referee has not agreed for his name to be shown in public
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
19060102 sön 19/06 13:00 sön 19/06 Farum Arena 1 U15W Group F Denmark Red U15W 70 - 40 CDP Granada U15W  
19060502 sön 19/06 13:00 sön 19/06 Farum Arena 2 U15M Playoff 1-4 Bronsmatch Denmark Red U15M 71 - 49 Slovakia U15M  
19060401 sön 19/06 11:00 sön 19/06 Søndersøhallen 2 U14M Playoff 5-8 Bronsmatch BS Leiden U14M 67 - 66 SISU U14M  
19060501 sön 19/06 11:00 sön 19/06 Farum Arena 2 U15W Group F Slovakia U15W 65 - 41 Denmark White U15W  
19060601 sön 19/06 11:00 sön 19/06 Farum Arena 3 U15W Group F Danish Dynamite U15W 61 - 50 Netherlands U15W  
19060100 sön 19/06 09:00 sön 19/06 Farum Arena 1 U14W Group E Malbas U14W 55 - 37 Slovakia U14W  
19060200 sön 19/06 09:00 sön 19/06 Søndersøhallen 1 U15M Playoff 5-8 Bronsmatch BK Ridzene 46 - 63 Stockholm Region U15M  
19060400 sön 19/06 09:00 sön 19/06 Søndersøhallen 2 U14W Group E AIK Basket U14W 32 - 51 Zwish Team U14W  
19060500 sön 19/06 09:00 sön 19/06 Farum Arena 2 U14M Playoff 1-4 Bronsmatch Icelandic All-stars U14M 83 - 57 Fryshuset Basket U14M  
19060600 sön 19/06 09:00 sön 19/06 Farum Arena 3 U14W Group E BMS Herlev U14W 72 - 24 Berlin U14W  
18060105 lör 18/06 19:00 lör 18/06 Farum Arena 1 U15M Playoff 1-4 Semifinal Denmark Red U15M 54 - 76 Netherlands U15M  
18060205 lör 18/06 19:00 lör 18/06 Søndersøhallen 1 U15M Playoff 5-8 Semifinal Lithuanian ...tional U15M 81 - 57 Stockholm Region U15M  
18060403 lör 18/06 19:00 lör 18/06 Søndersøhallen 2 U15M Playoff 5-8 Semifinal BK Ridzene 47 - 75 Denmark White U15M  
18060505 lör 18/06 19:00 lör 18/06 Farum Arena 2 U15M Playoff 1-4 Semifinal Topsportschool U15M 64 - 61 Slovakia U15M  
18060605 lör 18/06 19:00 lör 18/06 Farum Arena 3 U15W Group F Denmark White U15W 47 - 49 Danish Dynamite U15W  
18060104 lör 18/06 17:00 lör 18/06 Farum Arena 1 U14M Playoff 1-4 Semifinal Slovakia U14M 72 - 57 Icelandic All-stars U14M  
18060204 lör 18/06 17:00 lör 18/06 Søndersøhallen 1 U15W Group F Netherlands U15W 65 - 33 CDP Granada U15W  
18060402 lör 18/06 17:00 lör 18/06 Søndersøhallen 2 U14M Playoff 5-8 Semifinal MBCA Amstelveen U14M 58 - 57 BS Leiden U14M  
18060504 lör 18/06 17:00 lör 18/06 Farum Arena 2 U14M Playoff 1-4 Semifinal Gulbene U14M 73 - 67 Fryshuset Basket U14M  
18060604 lör 18/06 17:00 lör 18/06 Farum Arena 3 U15W Group F Denmark Red U15W 62 - 48 Slovakia U15W  
18060103 lör 18/06 15:00 lör 18/06 Farum Arena 1 U14W Group E Slovakia U14W 38 - 64 BMS Herlev U14W  
18060203 lör 18/06 15:00 lör 18/06 Søndersøhallen 1 U14W Group E Berlin U14W 32 - 46 AIK Basket U14W  
18060503 lör 18/06 15:00 lör 18/06 Farum Arena 2 U14M Playoff 5-8 Semifinal SISU U14M 41 - 45 Norway EB-85 U14M  
18060603 lör 18/06 15:00 lör 18/06 Farum Arena 3 U14W Group E Zwish Team U14W 46 - 74 Malbas U14W  
18060102 lör 18/06 13:00 lör 18/06 Farum Arena 1 U15M Group C Slovakia U15M 56 - 89 Denmark Red U15M  
18060202 lör 18/06 13:00 lör 18/06 Søndersøhallen 1 U15M Group D Netherlands U15M 73 - 53 Denmark White U15M  
18060502 lör 18/06 13:00 lör 18/06 Farum Arena 2 U15M Group C BK Ridzene 63 - 56 Stockholm Region U15M  
18060602 lör 18/06 13:00 lör 18/06 Farum Arena 3 U15M Group D Topsportschool U15M 71 - 63 Lithuanian ...tional U15M  
18060101 lör 18/06 11:00 lör 18/06 Farum Arena 1 U14M Grp A Norway EB-85 U14M 46 - 84 Slovakia U14M  
18060201 lör 18/06 11:00 lör 18/06 Søndersøhallen 1 U15W Group F Denmark Red U15W 62 - 43 Netherlands U15W  
  * The referee has not agreed for his name to be shown in public